Czy warto karmić psa mokrą karmą?

Wielu przyjaciół czworonogów zastanawia się, czym je karmić. Jak to wygląda w rzeczywistości? Sporo osób karmi pieski suchą karmą, ale nie jest to jedyny sposób żywienia naszego psiaka. Może to być także smaczna karma mokra dla psa. Występuje ona w formie saszetek, czy też puszek. Sprawdźmy, jakie są zalety mokrej karmy dla pupili?

Jakie są zalety mokrej karmy dla psów?

Na pewno karma ta ma mnóstwo zalet. Pies docenia ją ze względu na walory smakowe. Dobra karma dla psa nie musi zawierać w sobie żadnych wypełniaczy, czy też składników zbożowych. Zawiera na pewno więcej wody. Ma to wpływ bardzo korzystny na pracę nie tylko układu moczowego, ale także nerek. Poza tym w mokrej karmie występuje więcej białka niż w ich suchych odpowiednikach. Stosując dietę, która jest oparta na mokrej karmie, na pewno trudniej jest psiaka utuczyć. Możemy skuteczniej kontrolować ilość karmy.

 Mokre karmy są pakowane w saszetki i tym samym dają one efekt wypełnienia większego miski. Wobec tego podajemy jej nieco mniej. Karma mokra może także stać cały dzień w misce. Można zatem kontrolować nie tylko ilość zjedzonego posiłku dla psa, ale także prędkość jedzenia.

Kwestia zdobywania jedzenia

Wiemy i to nie od dzisiaj, że jednym z potrzeb podstawowych psów jest kwestia zdobywania jedzenia. Każdy z nas wie, że to wilki są kuzynami psów. Jak doskonale sobie zdajemy sprawę, wilki na swoje jedzenie polują. Nasze domowe pieski otrzymują gotowe jedzenie już w misce. Taki sposób podawania posiłku niestety sprawia, że jedzą zbyt dużo. Także podczas jedzenia się nudzą. Na pewno każdy z nas spotkał się z sytuacją, w której pies wybrzydza, czy też kręci nosem. Czasami wybrzydzają wśród najdroższego jedzenia, a tak naprawdę zjadają stare kości na spacerze. To właśnie udowadnia, że pies musi zapolować.

W sklepach zoologicznych znajdziemy mnóstwo zabawek, do których ładuje się jedzenie i pies poprzez zabawę zdobywa swoje jedzenie. W taki sposób nie tylko dobrze się bawi, ale także ma ruch, którego wielu psiakom brakuje.